Kilka słów

 Rozsądku i Hazardzie:

Granie na poważnie szacuję na rok 2005. W środowisku typerów jestem już bardzo długo. Przez ten czas nauczyłem się rozsądnie i umiejętnie dysponować środkami pieniężnymi, przeznaczonymi na grę u bukmachera.
Oczywiście nie oznacza to, że z pozostałą kwotą robię co mi się żywnie podoba :).

Wszystko jest dla ludzi , trzeba tylko umieć znaleźć umiar we wszystkim, nawet tym, co wydaje nam się idealne, bez żadnych wad. Czasem musimy sobie czegoś odmówić i zdecydowanie powiedzieć – stop. Im wcześniej się tego nauczymy tym lepiej. Im wcześniej próbujemy się usamodzielnić tym szybciej popełniamy błędy, a jak wiemy najlepiej jest się uczyć na błędach. A skoro mamy się uczyć na błędach to popełniajmy je tak aby konsekwencje ich były znikome. Nie zamierzam tutaj przytaczać przykładów, bo chyba znamy takie momenty ze swojego życia.
Dlaczego tak się rozpisałem, odnosząc się do normalnego życia? Ano po to aby o nim przede wszystkim nie zapomnieć. Musimy pamiętać o Bożym świecie oraz odpowiednio dzielić wartości. Nie zapominajmy o zdrowym rozsądku. Gdzie? no chociażby w szkole,pracy czy np w tesco(po co mi to masło za 4,99..)  :).Uważajmy, ponieważ zdrowy rozsądek może  zostać zakłócony przez emocje.  A emocje jak wiemy bywają często….. sportowe oraz związane z hazardem.

Jako Typer:

Posiadam/Posiadałem dostęp do zamkniętych stref sportowych jak: fora tematyczne(głownie piłkarskie, ale tych z na temat koszykówki, tenisa, hokeja itp nie brakuje), portale skupiające dużą ilość dobrych typerów (selekcja). W dużej części mamy dostęp do płatnych typów z wielu serwisów. Wbrew pozorom to nie musi być korzystne dla każdego. Wiele z tych płatnych stron to po prostu zwykłe scamy (oszuści- np poprzez zmienianie archiwum typów lub zmyślanie ich po meczu). Ja przez długi czas obserwowałem tego typu strony i starannie wyselekcjonowałem kilka godnych uwagi. Właśnie dlatego jedna kategoria, ta wliczana do statystyk, jest według mnie najpewniejsza. Potwierdzone informacje , płatne zaufane strefy oraz moje doświadczenia z wewnętrzną analizą. Zapraszam jednak do korzystania ze wszystkich moich typów, a przekonacie się, że na obstawianiu można ładnie zarabiać. Uwielbiam korzystać z podpowiedzi zaufanych znajomych (m.in bliski oddsmaker w firmie Expekt).
Jako, że moim ulubionym miejscem do typowania jest giełda zakładów – Betfair, typuje po bardzo dobrych kursach. Uwielbiam szukać wartościowych typów po sieci, tzw. Value Bet’ów. W skrócie oznacza to opłacalny typ do zagrania za dany kurs.
Jak pewnie już zauważyliście dawno, na mojej poprzedniej stronie (darmowy hosting i kreator) udało mi się osiągnąć 123j/6150zł przy Yield 25%. Typuje nadal na forach – Stawiaj, Ajo, itp – jak dobrze pogooglujesz to znajdziesz:). Na jednym z największych for bukmacherskich(tak ,tak nie będzie linka) zostałem zbanowany przez anonimowego pseudo admina (bardzo dobry wynik tam uzyskałem i bez ostrzeżenia ban za linka). Moje typy często są popierane Handicapem Azjatyckim (lub nieraz zamiennikiem jest Handicap Europejski). Dlatego tym którzy jeszcze nie wiedzą co to jest i na jakiej zasadzie działa zapraszam tutaj

Zasady , Stawkowanie:

Nigdy nie zwiększamy stawki gdy wygramy więcej pieniędzy. Stawka ma być proporcjonalna do kwoty przeznaczonej na grę. Zalecam stosować
2% budżetu jako 1j na 10.[ 1j –> 2%]
Dla przykładu: nasz budżet wynosi 2000 zł. 2% z 2000zł to 40 zł. Tak więc 1j to dla nas 40 zł. Gdy podaje typ po stawce 3/10 , to przy budżecie wynoszącym 2000zł stawka na dany typ wynosi 120zł.
Dlaczego jest to ważne ?.  Udowodnione jest, że po zwycięstwie mamy ochotę na coraz więcej, czujemy że stać nas na wszystko. Jak to się mówi – apetyt rośnie w miarę jedzenia. I tutaj musimy oddzielić emocje od rozsądku. Ja sam nieraz doświadczyłem czarne serie (np 10 porażek pod rząd). Gdybym nie był konsekwentny ,straciłbym więcej niż wygrał. Zazwyczaj w przypadku porażek rozpoczyna się błędne koło w stylu – ” Nie gram już w to ( a następny dzień znów zasiadamy prze komputerem/idziemy do Sts’a i puszczamy kolejne kupony”.
Pamiętajmy, że hazard może prowadzić do choroby.Dlatego zalecam oddzielenie stałej realnej kwoty przeznaczonej na grę od pozostałej na wszystkie inne wydatki.UWAGA – nie stosujcie żadnych systemów, ponieważ one ZAWSZE prowadzą do przegranej

Jeśli masz jakieś pytanie, napisz do mnie na gg lub przez e-mail.
Wszelkie propozycje co do wyglądu oraz funkcjonowania strony mile widziane.

Uwaga:

Szukam osób które chciałyby pisać artykuły , bądź przydatne informacje na mojej stronie.
A może umiesz dobrze typować? Obstawiasz mecze i wychodzisz regularnie na plus w miesiącu ?
Masz dostęp do informacji? Napisz do mnie i pokaż co potrafisz.